Maskavas Kremlis

Galvaspilsētas vizītkarte, tā kļuva par pirmo un obligāto meklēšanas punktu jebkuram tūristam. Ja jūs neapmeklējāt Kremli, tad uzskatiet, ka nebijāt Maskavā. Taisnību sakot, to ne tik vienkārši izstaigāt, vismaz, šim nolūkam nepietiks jūsu atvaļinājuma – šodien divdesmit septiņu hektāru platībā atrodas divdesmit torņu, septiņas katedrāles, sešas pilis un tikpat laukumu, desmitiem citu īpašas vēsturiskas un arhitektūras vērtības objektu. Kas nedzirdēja šos nosaukumus: Lielā Kremļa pils, Ieroču palāta, Sarkanais laukums, Cars lielgabals – šeit katrā stūrītī ir jūtama vēstures elpa. Cara aizsardzības cietoksnis, komunistiskās Krievijas simbols, prezidenta rezidence, muzeju komplekss – kādi tikai pienākumi nebija piesaistīti šai teritorijai. Ekskursiju saskaitīšana, kurās jūs var pierakstīties Kremļa teritorijā, tuvos simtam. To vidū ir arī klasiskās, par tā vēsturi, ievērojamām personībām un visspilgtākajiem notikumiem. Bet mistikas un detektīvu cienītājiem ir, piemēram, pastaigas, kuru laikā ekskursijas vadītājs pastāstīs jums par šīs vietas noslēpumiem, kuru vidū, droši vien, visievērojamākā ir izzudušā cara bibliotēka.

Sarkanais laukums

Sarkanais laukums ir galvenais Maskavas simbols, tā ir viena no pirmajām lietām, par kurām atceras ne tikai valsts iedzīvotājs, bet arī katrs tūrists, kad runa ir par Krievijas galvaspilsētu.

Maskavas metro

Izbraukāt visas 203 pazemes Maskavas stacijas (vai vismaz to daļu) ir nepieciešams katram galvaspilsētas viesim. Un kamēr Maskavas ceļi mokās sastrēgumos, metro ir vispraktiskākā un visātrākā pilsētas transporta forma, bet dažas stacijas, tādas kā „Revolūcijas laukuma” („Ploščad Revoluciji”), „Kijevas” („Kijevskaja”) un „Komjaunatnes” („Komsomoļskaja”) stacijas, ir arhitektūras šedevri.

Gorkija parks

Pēc oficiāliem datiem, tikai nedēļas laikā Gorkija parku apmeklē gandrīz 700 tūkstoši cilvēku. Parks bija dibināts pagājušā gadsimta pirmajā pusē, un šodien tā platība sastāda vairāk par 219 hektāriem. Šajā milzīgajā teritorijā izvietojās bērnu laukumi, sporta būves, observatorija, daudzas kafejnīcas, mūsdienīgās mākslas muzejs „Garāža” („Garaž”) un citi bērniem un pieaugušiem pievilcīgie objekti. Siltajā gadalaikā atveras vasaras kinoteātris, „Zaļā teātra” („Zeļonogo teatra”) skatuvē rīko festivālus un mūzikas grupu koncertus, bet „Olīvu pludmalē” („Olivkovom pļaže”) Jūs gaida guļamkrēsli un sniegbaltas teltis. Var pastaigāties pa Krimas krastmalu, iznomāt velosipēdu, atpūsties pie Andrejeva un Goļicina dīķa, apmeklēt ziedošo oranžēriju un rozāriju ar strūklaku. CKuAP centrālajā daļā atrodas aploks ar trusīšiem, bet dīķos dzīvo gulbju un zosis. Visur ir viegli pamanīt un pabarot vāveres no rokām. Barību var atnest līdzi vai iegādāties specializētajos automātos. Turklāt „Zaļajā skolā” dzīvo sarkanausu bruņurupuči, papagaiļi un ahatīnas. Ziemā atveras slidotava un sniega dēļu (snovbordu) parks. Interesanti pasākumi, festivāli un koncerti noris parkā katru brīvdienu.

Lielais teātris

Šodien par Lielā teātra repertuāra pamatu ir XIX-XX gadsimtu klasiskie darbi, atzītie pasaules muzikālie šedevri. Līdz ar to uz skatuves notiek darbu izrādes, kas ir uzrakstītas speciāli Lielā teātra trupai, piemēram, Leonīda Desjatņikova [opera] „Rozentāla bērni”. Teātra aktieri, kā arī režisori, diriģenti un mākslinieki visā tā vēstures gaitā daudzkārt tika pagodināti ar visaugstākajām pasaules un valsts prēmijām.

Septiņas māsas

Visā pasaulē slavenais ansamblis no septiņām galvaspilsētas augstceltnēm – tas ir ne tikai arhitektūras šedevrs, kas guva nosaukumu „Staļina ampīrs”, bet arī ir viens no galvenajiem pilsētas simboliem.

Visu „māsu” pamati bija likti vienā dienā – 1947. gada 7. septembrī, kad tika atzīmēta Maskavas 800 gadu jubileja. Taisnību sakot, sākotnēji bija plānots uzbūvēt astoņas ēkas. Pie grandiozā darba radīšanas strādāja vislabākie PSRS arhitekti.

Strūklakas pie MVU augstceltnes ir ēkas gaisa ņemšanas sistēmas daļa.

Lomonosova vārda nosauktā MVU

Lomonosova M. vārda nosauktajai Maskavas valsts universitātei ir ilga vēsture, un tā ir Krievijas vislielākā klasiskā universitāte.

Rudenī un pavasarī tiek rīkotas visīstākās balles universitātes galvenajā ēkā, bet Jaunajā gadā visi MVU studenti, aspiranti, darbinieki un absolventi var pārvērsties, apģērbuši maskarādes kostīmus. Visiem gribētājiem ir atvērti MVU muzeji: Zooloģiskais muzejs, Zemes zinātnes muzejs un Antropoloģijas muzejs, kā arī MVU Botāniskais dārzs un Aptiekas dārzs.

Kristus Pestītāja Templis

Kristus Pestītāja Tempļa ēkas vēsture visos aspektos, sākot ar to vietu, kur tas ir uzbūvēts, un beidzot ar paša tempļa ēkas neparasto likteni, ir aptverta ar noslēpuma un mistikas oreolu.

Tirgus „Izmailovā”

Vintāžas rotājumi, mežģīnes, grāmatas, skaņuplates, keramika, porcelāns, raritātes mēbeles – lūk, tikai tā mazāka daļa, ar ko ir bagāts slavenākais Vernisāžas Sīklietu tirgus Izmailovā.

Ar katru gadu interese pret vintāžas mantām tikai pieaug. Gājiens uz Sīklietu tirgu Izmailovā daudziem ir līdzīgs vēstures muzeja apmeklēšanai. Bezgalīgas kolorīta virknes ar militāriem tērpiem un pagājušā un aizpagājušā gadsimtu aksesuāriem, kleitām, petrolejas lampām, traukiem, galda sudrabu, rotaļlietām, patvāriem, gludekļiem, veciem rāmjiem un daudzām citām interesantām mantām – tie ir laikmeti, kuri atveras katra apmeklētāja acu priekšā, kam nav vienaldzīga vēsture.

Tautsaimniecības Sasniegumu Izstāde (TSSI)

Tautsaimniecības Sasniegumu Izstāde – vislielākais ekspozīciju, muzeju un rekreācijas komplekss pasaulē, viena no vispopulārākajām Krievijas galvaspilsētas sabiedriskajām telpām. To apmeklē apmēram 25 miljoni viesu gadā.

TSSI ir apvienota ar parku „Ostankino”, to kopplatība sastāda vairāk par 317 ha (235,5 ha – TSSI platība un 81,5 ha – „Ostankino” platība). TSSI teritorijā atrodas daudz arhitektūras šedevru, lielo un mazo parka būvju, iekļaujot unikālas strūklakas. 49 Izstādes objekti ir atzīti par kultūras mantojuma pieminekļiem.

TSSI katru gadu tiek rīkotas vairāk par 100 starptautiskām lietišķām izstādēm un kongresiem, notiek desmitiem festivālu un svētku, tiek veidotas jaunas ekspozīcijas. Bet līdz ar „Zaļā teātra” atdzimšanu, kas bija atvērts 2014. gada 1. augustā, Izstāde guva vēl populārā vasaras koncertu laukuma statusu, kurā uzstājas vislabākie muzikanti, stand up komiķi un Krievijas un pasaules mēroga izpildītāji.

Visi apskates objekti