Baltkrievijā IV starptautiskā festivāla „Ielūdz Vladimirs Spivakovs” ietvaros uzstāsies vairākas pasaules mēroga zvaigznes. Pasākuma organizatori sola, ka programma būs spilgta un piesātināta.

16.februārī festivāla programmu atklās spoža un talantīga māksliniece, kuru pazīst un mīl miljoni operas zinātāju visā pasaulē, Hibla Gerzmava. Hiblai pieder tituls „Krievijas zelta soprāns”; viņa ir Staņislavska un Ņimeroviča-Dančenko vārdā nosauktā Muzikālā teātra soliste, kā arī ikgadējā festivāla „Ielūdz Hibla Gerzmava” organizatore. Programmā piedalīsies arī Baltkrievijas Valsts akadēmiskā Lielā operas un baleta teātra orķestris.

Īpaši dejas mākslas cienītājiem festivāla „Ielūdz Vladimirs Spivakovs” ietvaros 17.februārī uz Republikas pils skatuves uzstāsies Krievijas Federācijas Tautas māksliniece, Mariinskas teātra primabalerīna Uļjana Lopatkina, kas skatītājiem piedāvās programmu „Tango galā”; programmā piedalīsies arī Rīgas baleta trupa.

18.februārī skatītāji varēs baudīt vienu no galvenajiem festivāla pārsteigumiem – Romāna Viktjuka muzikāli-dramatiskā uzveduma „Maigums” pirmizrādi ar Sati Spivakovu galvenajā lomā. Atnākot uz uzvedumu „Maigums”, skatītāji iegūs lielisku iespēju izdzīvot plašu izjūtu un emociju gammu, kuru neapšaubāmi viņos rosinās romantisma laikmeta muzikālie šedevri. Izrāde notiks uz Centrālā oficieru nama skatuves.

Festivāla turpinājumā 18.februārī Vladimirs Spivakovs piedāvās savu programmu „Baha stunda”, kas skanēs uz Mogiļovas apgabala filharmonijas skatuves. Šajā savdabīgajā koncertā maestro nevis diriģēs orķestri, bet spēlēs vijoles solo partijas. Koncertā XVIII gs. ģeniālā vācu mūziķa Johana Sebastjana Baha kantātes un mesas tiks izpildītas autentiskā manierē: divu vijoļu, čella un klavesīna pavadījumā; ārijas tiks izpildītas vācu valodā. Programmā piedalīsies Anastasija Belukova, Timurs Pirverdijevs, Zoja Abolica un Dmitrijs Prokofjevs.

Festivāla „Ielūdz Vladimirs Spivakovs” svinīgajā noslēgumā, kas risināsies 21.februārī uz „Belgosfilarmonija” skatuves, uzstāsies pasaulslavenais čellists Miša Maiskis. Maiskis ir ierakstījis vairāk kā 30 solo albumus, daudzi no kuriem ir ieguvuši prestižas balvas un prēmijas skaņu ierakstu jomā. Viņa uzstāšanos pavadīs Baltkrievijas Valsts akadēmiskais simfoniskais orķestris. Diriģents Arkādijs Berins.

Katrs festivāla koncerts būs neatkārtojams, un katram festivāla viesim, kas vēlas baudīt klasisko mākslu, būs iespēja izraudzīties kaut ko sev piemērotu.

Detalizēta informācija pa telefonu: +37517 237-32-88, +37529 678-53-86, +37529 283-53-86.

Visas ziņas