Piedāvājam Jums iepazīties ar Baltkrievijas pilsētas galvenajām vietām. Tātad, sāksim iepazīšanos ar Minsku.

 

Dzelzceļa stacija

Iepazīšanās ar pilsētu sākas, protams, ar dzelzceļa staciju, kurp atved Jūs vilciens. Nokļūstot dzelzceļa stacijā, Jūs saprotat, cik mūsdienīga un augstām tehnoloģijām bagāta ir šī vieta, jo dzelzceļa stacija ir tieši tāda. Un, pateicoties tam, šodien šo vietu grūti nosaukt par vēsturisku, tomēr tā ir tāda. Laikam ejot, ēkas izskatam ir veiktas būtiskas izmaiņas. Savas pastāvēšanas laikā Minskas dzelzceļa stacija ir paspējusi nomainīt ne vienu vien tēlu: no pasakainas būdiņas, drūma, pelēka bastiona līdz mūsdienīgai high-tech ēkai.

 

Minskas vārti

Šeit pat, stacijas laukumā atrodas vēl viena pilsētas vizītkarte – tie ir Minskas Vārti. „Vārti” – tās ir divas 11 stāvu ēkas-torņi, kas izvietoti 5 stāvu māju sānos. Tie novietoti simetriski pretī Stacijas laukumam. Iebraucot pilsētā ar vilcienu, tas ir pirmais, ko Jūs redzat. Kad tika iekārtots Stacijas laukums, arhitekts izlēma atjaunot novecojušos koka vārtus, kuriem piemita koka torņiem līdzīgs izskats, kas kādreiz sagaidīja pilsētas viesus. Un šī arhitektūra un vēstures pārmantošana padarīja tos ļoti iespaidīgus un pievilcīgus.

 

Minskas pilsētas rātsnams

Tā ir Minskas administratīvā ēka, kas tika uzcelta 1600. gadā. Jāatzīmē, ka jau tolaik rātsnama tornī atradās pulkstenis, bet tad tas bija liels retums. Bez šaubām, tā ir viena no galvenajām pilsētas vēsturiskajām ēkām. Tagad šī ēka ir vēl arī arhitektūras piemineklis. Ielūkojieties pirmajā stāvā – šeit atrodas muzejs, kur zem stikla kupola atrodas XIX gadsimta sākuma Minskas vēsturiskā centra makets. Otrajā stāvā šodien uzņem godājamus viesus, kā arī šeit notiek svarīgas sanāksmes, agrāk šeit atradās maģistrāts.

 

Baltkrievijas Valsts tautas arhitektūras un sadzīves muzejs

Šajā muzejā Jūs varēsiet redzēt, kā agrāk dzīvoja baltkrievu tauta. Uzzināsiet par tās tradīcijām, varēsiet apskatīt tautas koka celtniecības arhitektūras pieminekļus, redzēsiet amatnieku sadzīves priekšmetus. Un tas viss – zem klajām debesīm dabiskā vidē. Proti, iepazīsieties ar seno laiku baltkrievu vienkāršo lauku iedzīvotāju parasto ikdienas dzīvi.

Muzejs atrodas 4-tajā kilometrā no MKAD aiz auto tirgus „Maļinovka” aiz ciema Ozerco.

 

Visu Svēto baznīca

Šo baznīcu sauc par vienu no mūsdienu Minskas vizītkartēm. Tā pārsteidz ar savu skaistumu. Baznīca savaldzina ar savu iespaidīgo izskatu un majestātiskumu. Lai arī no kāda rakursa Jūs neskatītos uz šo baznīcu, vienmēr redzēsiet ideālu ainu. Lieta tāda, ka ceļot šo baznīcu, tika ievērots zelta šķelšanas princips. Baznīcas augstums kopā ar krustu ir ļoti iespaidīgs – 74 metri. Baznīca izpildīta telts formā un tai ir kupoli, kas iemieso visus Baltkrievijas svētos. Pastāv uzskats, ka iepazīstoties ar pilsētu, šo vietu noteikti jāapmeklē!

Baznīcas adrese: Minska, Kaļinovska iela 121.

Visas ekskursijas