Šīs ir viens no nedaudzajiem Minskas rajoniem, kur ir saglabājušas piecpadsmitā-deviņpadsmitā gadsimta ēkas.

Saskaņā ar arheoloģiskiem datiem, Trīsvienības priekšpilsētas apdzīvošana sākās 12. gadsimtā. Jau 15. gadsimtā šeit tika izveidota Sv.Trīsvienības baznīca, kas arī deva nosaukumu šai pilsētas daļai. 1506. gadā, augstākā priekšpilsētas daļā tika būvēta katoļu baznīca. Tuvumā tika izveidots lielais tirdzniecības laukums, un 17. gadsimtā tika uzcelts Uniātu klosteris. Starp ēkām, kas ir saglabājušās, izceļas veca sinagoga, kas norāda, ka šajā reģionā dzīvoja jūdi, kuriem bija savas mājas, veikali un amatnieku darbnīcas. Tagad šeit ir Dabas māja (M.Bogdanoviča iela 9a), kur regulāri tiek izstādīti reto faunas pārstāvji no visas pasaules. Kvartālā tiek koncentrēts liels muzeju, veikalu, suvenīru veikalu un kafejnīcu skaits.

Pastaigājot pa akmens ieliņām Trīsvienības priekšpilsētā, Jūs redzēsiet:

 • Maksima Bogdanoviča ielu. Nosaukts par godu dzejniekam, kura vārds ir nesaraujami saistīts ar Minsku un Trīsvienības priekšpilsētu. Viņš nodzīvoja tikai 25 gadus, bet viņa darbi ir kļuvuši par baltkrievu literatūras nemirstīgu klasiku. Mājas, kas atrodas šajā ielā, tika uzceltas 19. gadsimta sākumā, un ir klasicisma arhitektūras pieminekļi.
 • Bijušā Trīsvienības klostera ēkas. Vēl 15. gadsimtā šajā vietā tika uzbūvēta pirmā zināmā priekšpilsētā baznīca.
 • Maksima Bogdanoviča literatūras muzeju (M.Bogdanoviča iela 7a). Muzeja ēkā arī ir antikvariātu veikals.
 • State museum of Belarusian literature (M. Bogdanovicha Street 15).
 • Baltkrievu literatūras valsts muzejs (M.Bogdanoviča iela 15).
 • Mariavitoku klosteris (M.Bogdanoviča iela 29). Tas tika uzcelts 1811. gadā kā sieviešu mariavitoku slimnīca un klosteris.
 • Grāmatu veikals „Vjanok” (Komunālā krastmala 4). Veikalā ir atveidota 19. - 20. gadsimta sākuma grāmatu bodes atmosfēra.
 • Trīsvienības aptieka. Ēkā, kas atrodas Storoževskaja ielā 3, ir aptieka, kuras interjers tika izveidots 19. gadsimta stilā.
 • Galerija „Slavutija Maistri” (Komunālā krastmala 6). Tiek izstādīti labākie Baltkrievijas meistaru mākslas un amatniecības darbi. Galerija ir atvērta no 10:00 līdz 19:00, sestdienās - no 10:00 līdz 17:00.
 • Muzejs „Vladislava Golubka viesistaba” (Starovilenskaja iela 16). Atrodas mūzikas un teātra mākslas muzeja filiāle, kura ekspozīcija stāsta par pirmā Baltkrievijas Tautas mākslinieka, rakstnieka un gleznotāja Vladislava Golubka darbiem un daiļradi. Šeit arī notiek slaveno Minskas mākslinieku īslaicīgas izstādes.
 • Krogs „Starovilenskaja”. Šis bārs-restorāns atjauno Baltkrievijas vecā kroga senas tradīcijas, šeit var lēti un garšīgi iekost un arī pārnakšņot. Jūs varat arī baudīt slaveno mūziķu dzīvo mūziku.
 • Asaru sala. Asaru sala - piemineklis Tēvzemes dēliem, kas gāja bojā ārzemēs. Tas tika atvērts 1996. gadā.
 • Operas un baleta teātris (Parīzes komūnas laukums 1). Teātris atrodas parka dziļumos, kas ir aplenkts ar ielām no četrām pusēm.

Šeit laiks noskries ātri, pastaigājoties pa priekšpilsētām šķērsielām un baudot pagājušo gadsimtu arhitektūru. Jums būs lieliska iespēja apmeklēt muzeja zāles un uzzināt par Baltkrievijas vēsturi un kultūru, bet vietējās siltās, mājīgās un viesmīlīgās kafejnīcās var nobaudīt tradicionālas Baltkrievijas delikateses talantīgu mūziķu muzikālajā pavadījumā.

Visi apskates objekti