Bibliotēka ir mūsdienīgs informācijas un kultūras centrs, kas pašmāju un ārvalstu apmeklētājiem piedāvā plašas iespējas – apmeklēt visdažādākās tematikas lasītavas, piedāvājot grāmatas, periodiku, audio/video ierakstus un retus izdevumus. Publiskai apskatei bibliotēkā izvietots arī Dainu skapis – pasaules mēroga kultūras vērtība, kas iekļauta UNESCO programmas "Pasaules atmiņa" reģistrā. Gaismas pilī regulāri tiek rīkotas dažādas izstādes, koncerti un lekcijas, šeit pieejams bezvadu internets, kafejnīca un restorāns, kā arī – visskaistākais skats uz Vecrīgu.

Bibliotēkas pamatuzdevums ir veidot un saglabāt nacionālās un pasaules literatūras krājumu un nodrošināt tā brīvu pieejamību ikvienam. Vairāk nekā 4 miljonus vienību lielā krājuma kodols ir Latvijas un ārvalstu izdevumi par Latviju un latviešiem.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas pastāvīgā ekspozīcija "Grāmata Latvijā" ir 21. gadsimta un bibliotēkas jaunā veidola iedvesmots stāsts par Latvijas grāmatniecības vēsturi pasaules kontekstā. Ekspozīcija "Grāmata Latvijā" gaida visdažādākos apmeklētājus. Visi teksti pieejami latviešu un angļu valodā. Īpaši izstrādāta maršruta lapa padarīs apmeklējumu interesantāku bērniem un ģimenēm (vaicāt uzraugam). Ekspozīcijas apskate ir bez maksas.

Bibliotēkas jaunā ēka atklāta 2014.gada augustā, to projektējis pasaulē atzītais latviešu arhitekts Gunārs Birkerts (ASV).

Ekskursijas:

Latvijas Nacionālā bibliotēka piedāvā grupu ekskursijas pa bibliotēku, kuru laikā iepazīstina ar jauno bibliotēkas ēku Mūkusalas ielā 3, tās lasītavām un pakalpojumiem. Ekskursijas pieejamas bibliotēkas darba laikā (darba dienās un sestdienās) un tikai gida pavadībā. Iepriekšēja pieteikšanās darba dienās (pirmdiena-piektdiena) no 9.00-17.00 pa tālruni 22022920, e-pasts: ekskursijas@lnb.lv

Ēku var apmeklēt arī individuāli, grupās līdz 10 personām, individuālajiem apmeklētājiem ēka pieejama no 1. līdz 8. stāvam.

Ekskursijas latviešu valodā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ir bezmaksas, ekskursijas svešvalodās - 2,00 EUR no personas vai 10-15 personu grupai 20,00 EUR.

Ekskursijas tiek piedāvātas latviešu, krievu, angļu un vācu valodās.

http://www.liveriga.com/lv

Visi apskates objekti