Lielākā viduslaiku baznīca Baltijā, valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Doma baznīcas un klostera ansambli veido Latvijas valstij un Latvijas Evaņģēliski luteriskajai baznīcai piederoši nekustamie īpašumi.

Laikā no 1959. gada līdz 1962. gadam Doms tika pielāgots koncertzāles vajadzībām: veikts ērģeļu kapitālais remonts, tika demontēts altāris un ievietoti krēsli ar skatu uz ērģelēm. Dienvidu spārnā izvietoja Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeju, visu ēku nododot muzeja pārziņā. 1981.— 1984. gados pēc LPSR valdības pasūtījuma Nīderlandes ērģeļbūves firma „Flentrop Orgelbouw Zaandam” veica ērģeļu rekonstrukciju. Paralēli tika veikti interjera restaurācijas darbi un rekonstruētas inženierkomunikācijas, nomainīts torņa smailes vara apšuvums, abu galeriju margas, izgatavots jauns gailis un restaurēta lode, iekārtota torņa automātiskās ugunsdzēšanas sistēma, uzstādītas iekārtas gaisa kondicionēšanai zālē un tornī izbūvētas telpas to izvietošanai. 1989.-1990. gados pie baznīcas sienas izveidoja plašu padziļinājumu, norokot ap 3 m biezo gadsimtos uzkrāto kultūrslāni, kas ļauj uztvert Doma baznīcas sākotnējos apjomus un redzēt XIII gs. būvētos pamatus.

Šodien redzamais Rīgas Doma interjers ir veidojies galvenokārt tā sauktajā Doma atdzimšanas periodā, kad Vēstures un senatnes pētītāju biedrības Doma būvniecības nodaļas vadība tika veikti plaši celtniecības un restaurācijas darbi. Darbus vadīja tā laika izcilākie Rīgas arhitekti un mākslas vēsturnieki, piemēram, arhitekts K. Neiburgers, Rīgas politehnikuma profesors K. Mormanis, arhitekts V. Neimanis, vēsturnieks A. Buholcs un daudzi citi, jo Doma būvniecības nodaļas biedru skaits šajā periodā pārsniedza 200 cilvēkus.

Šajā laikā Doma tika veikti arī apjomīgi izpētes darbi, kas līdz mūsdienām saglabājuši ziņas par Doma interjera kādreizējo krāšņumu un iespaidīgumu, piemēram, skatoties šodienas baltajos velvju kupolos ir jāpieliek ļoti daudz pūļu, lai spētu iedomāties, ka 18. gs. mākslinieks Kords Meijers bija tos apgleznojis ar krāšņiem un izteiksmīgiem gleznojumiem, savukārt kora velvē bija attēlots Pastarās tiesas gleznojums.

Darba laiki

Adrese

Dievkalpojumi

Svētdienās plkst. 12:00, pārējās dienās plkst. 8:00.

Īpašs dievkalpojums ģimenēm ar bērniem mēneša pirmajā svētdienā plkst. 17:00

Atvērts apskatei

Notikumi

Doma laukums 1, Rīga, LV-1050

 

 

Visi apskates objekti