Latvijas galvaspilsētas Dome pēdējā laikā ļoti nopietni pievērsusies šim jautājumam un izveidojusi jaunus parkus, tai pat laikā dažos vecajos parkos tiek veikta rekonstrukcija un atjaunošanas darbi. Mēs pastāstīsim par pašām interesantākajām un omulīgākajām parku zonām pilsētā.

Ziedoņdārzs

Tas ir nesen izveidots parks – vienīgais Rīgā, kurš atrodas tieši starp ēku kvartāliem. Neskatoties uz to, ka to no visām pusēm ieskauj sienas, atrodoties parkā, nerodas slēgtas telpas sajūta, jo šīs sienas nav redzamas, pateicoties zaļumiem. Šeit ir klusi un mierīgi, šī ir vispiemērotākā vieta, kur pastaigāties ar ģimeni, bērniem vai draugiem. Parka lepnums ir strūklaka, kas meistarīgi izrotāta ar varžu figūriņām.

Parks atrodas līdzās Čaka un Artilērijas ielu krustojumam.


Lucavsala

Šis ir viens no modernākajiem atpūtas parkiem Rīgā. Vēl pavisam nesen uz šīs salas atradās pamestas mājas, bet tagad šajā parkā pulcējas bērni, aktīva dzīvesveida piekritēji un tie, kas vēlas atpūsties pie dabas, atrodoties netālu no pilsētas centra. Šodien šeit var peldēties – šeit ierīkota pat neliela pludmale ar pārģērbšanās kabīnēm, kur var pārģērbties, kā arī blakus atrodas volejbola laukums. Vēl šeit ierīkots atsevišķs bērnu laukums, kur vienmēr rotaļājas jautru bērnu bariņš. Ekstremālā sporta cienītājiem Lucavsalas labajā krastā ierīkots veikparks ar 230 metrus garu kabeļu sistēmu, kas paredzēta veikbordingam.

Bez tam, šeit ir divi tramplīni, kur var apgūt reila un invertos trikus, kā arī 19 metrus garš mācību slaids un 18 metrus garš slaids pieredzes bagātākiem sportistiem.


Senais tirgus

Šajā parkā var doties ceļojumā laikā. Vēsturiski šeit atradās tirgus „Sarkanais kalns”, vai Senai tirgus. Tagad tas ir gleznains skvērs, kas izrotāts ar senlaicīgiem lukturiem un 19. gadsimta nojumi. Šeit bieži vien notiek tirdziņi un svētki, kā arī tiek organizēti kultūras pasākumi. Savukārt ikdienā parkā var pastaigāties un paelpot svaigu gaisu, atpūsties no ikdienas steigas un palikt vienatnē ar savām domām.

Parka adrese: Maskavas iela 121B.


Bastejkalns

Jāsaka, ka šis parks kļuvis par sava veida pilsētas vizītkarti. Šis parks atrodas pilsētas centrā un savaldzina ar savām šaurajām, daudzlīmeņu izstieptajām taciņām, kas izvietotas gar alejām. Parka lepnums – akmens dārzs ar ūdens kaskādi. Bet visu šo skaistumu papildina līdzās izvietotais pilsētas kanāls.

Bastejkalns – lieliska vieta pastaigām, kā arī šeit var iepazīties ar Rīgu – līdzās atrodas Brīvības piemineklis, bet no otras puses – Z.A. Meirovica bulvāris.


Vērmanes dārzs

Šis ir vēl viens sens parks, kas atrodas Rīgas centrā. Tas atzīts par vienu no visskaistākajiem pilsētas parkiem. Turklāt šeit bieži tiek rīkoti izklaides pasākumi, kā arī notiek koncerti. Bērniem šeit ierīkots spēļu laukums. Šis parks tika izveidots 19. gadsimta sākumā par ziedojumiem. Šo parku nosauca lielākās ziedotājas – Annas Ģertrūdes Vērmanes vārdā. Tieši viņa izdalīja parkam zemi un lielu naudas summu. Parkā var aplūkot viņas pieminekli.

Parks atrodas starp Tērbatas, Elizabetes, Kr. Barona un Merķeļa ielām.

Visas ekskursijas