Pirmajā jūlija nedēļā pilsētu pārklās īsts notikumu, kuri ir saistīti ar vienu tematiku, vilnis. Jūras un upes kļūs par galvenajiem sporta sacensību un radošo vakaru iedvesmotājiem.

Svētki, noteikti, pārsteigs bērnus un pieaugušos. Daudzkrāsainas buras Ņevas akvatorijā kļūs par galveno pilsētas rotājumu. Upes karnevāls un Sanktpēterburgas Starptautiskais jūras festivāls. Jums atliek tikai noskaņot sevi uz izrāžu ūdens sacensībām, uz tikšanām ar buru sporta zvaigznēm, uz koncertiem, lekcijām, meistarklasēm un saistošām ekskursijām. Upju un kanālu krastmalas kļūs par vislabākajiem skatu laukumiem. Pilsēta-osta parādīs sevī Pēterburga viesiem un iedzīvotājiem visā dailē.

Sanktpēterburgas Jūras Asamblejas ietvaros notiks sekojošie pasākumi:

Baltijas jahtu nedēļa

3.-9. jūlijā – diennakti

Jūlija pirmā nedēļa Pēterburgā būs pa īstam jūras nedēļa, jo pilsētā sāks savu darbu Sanktpēterburgas jūras asambleja. Pēterburgas iedzīvotājiem un Ziemeļu galvaspilsētas viesiem tā ir lieliska iespēja atcerēties par to, ka Pēterburga ir ne tikai muzeju centrs, bet arī pilsēta-osta. Asamblejas ietvaros ir ieplānota veselu pasākumu virkne, kuri ir apvienoti ar vienu tematiku. Šeit notiks SUP sērfinga festivāls, spilgts karnevāls un visu pasažieru un ekskursijas veidu kuģi. Par šī nedēļas svētku nobeidzošu akordu kļūs jau tradicionālā buru kuģu un klasisko jahtu regate.

Visi gribētāji varēs ne tikai iztālēm ar prieku noraudzīties uz jūras skaistulēm, bet arī pacelties uz jahtu bortu, kam ir vairāk par pusgadsimta vēsture.

 

Sanktpēterburgas Starptautiskais jūras festivāls

3.-9. jūlijā

Šie svētki ir galvenie sezonā. Tie noritēs pilsētas jūras Asamblejas 2017 ietvaros. Visa festivāla programma notiks pie Pētera Pāvila cietokšņa sienām. Vislielākie izrāžu priekšnesumi, protams, notiks uz ūdens. Buru sacīkstes, kaitinga un vindsērfinga sacensības, buru sporta pasaules zvaigžņu paraugu numuri. Cietokšņa teritorijā varēs personīgi iepazīties ar jūras vilkiem lekciju zonā, paskatīties foto izstādi un apmeklēt kuģu modelētāju regati, jūras ainavu gleznotāju ekspozīciju. Notikumam piešķirs īpašu atmosfēru pūtēju orķestru mūzikas koncerti un ne tikai. Jūs gaida visdažādākās izklaides: no foto sesijām līdz meistarklasēm. Kad jutīsiet izsalkumu, dodieties uz fudkortu. Tur strādās jūras virtuve.

 

Festivāls „Fontanka SUP-2017”

8.-9. jūlijā 10:00–19:00

8.-9. jūlijā Pēterburgā notiks festivāls „Fontanka SUP-2017”. Piedalās profesionālie sportisti un cienītāji, vecāki par 14 gadiem. Paskatīties un sacensībām no krastmalām var visi gribētāji. Par festivāla pirmās dienas galveno laukumu kļūs Fontankas upe. Dalībnieki-cienītāji virzīsies pa Krjukovas kanālu, Fontanku, Ņevu un Lebjažjes grāvīti. Šajā ceļā viņi peldēs zem Izmailovas, Obuhova, Gorstkina, Semjonova, Leštukova tiltiem, zem Lomonosova tilta, zem Aņičkova tilta, zem Beļinska un Panteleimona tilta. Distances kopējais garums sastādīs desmit kilometrus. Profesionāļi piedalīsies Krievijas SUP sērfinga kausa pirmajā posmā un pārvarēs trīs apļus pa maršrutu: Gribojedova kanāls – Fontankas upe – Krjukova kanāls. Ceļš vija zem Moģiļevas, Aņičkina, Kolomenskas un Mazā Kaļinskina tiltiem.

 

Upes karnevāls

8. jūlijā 10:00

Par Karnevāla laukumiem kļūs Piļu laukums, Mojkas krastmalas, Krjukova un Gribojedova kanāli, pilsētas galvenā akvatorija. Ūdens šovā piedalīsies vietējās un ārzemju kuģniecības kompānijas. Akva karnevāla dalībniekiem savās uzstāšanās būs jāatklāj jūras tēmas nozīme Ziemeļu galvaspilsētas dzīvē, jāpasvītro pilsēta upju un kanālu īpatnība. Tāpēc nodarbosies ar jaunradi gan uz klājiem, gan arī krastā. Skatītājus gaida koncerti, performances, aizraujoša mūzika, dejas un izrādes. Atsevišķi notiks kuģu dekorēšanas konkurss un ūdens skuteru uzstāšanās.

Visas ziņas