Photo by Aivars Liepiņš (Latvian National Center for Culture Archive)

Šie svētki ar savu masveidību, kvalitāti un daudzveidību ir unikāls notikums pasaules mērogā, tāpēc iekļauts UNESCO Cilvēces mutvārdu un nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā.

No 30.jūnija Rīgā ik dienas notiks aizraujoši dziedāšanas un dejošanas priekšnesumi, sākot ar atklāšanas koncertu Dziesmusvētku parkā, koru kariem, dejotāju un pūtēju orķestru koncertiem un, protams, efektīgāko no visiem pasākumiem - noslēguma koncertu Mežaparka lielajā estrādē.

Tieši šis koncerts tiek uzskatīts par galveno pasākuma daļu – tā ir neatkārtojama pieredze, klausoties vairāk nekā 10 tūkstošos dziedātāju balsīs. Tautas iemīļotākajās dziesmās koris kļūst daudzkārt lielāks, kad ar savām balsīm tam pievienojas arī klausītāji, radot eiforijai līdzīgas noskaņas un radot neaprakstāmu kopības sajūtu.    Dziesma un dziedāšana ir būtiska latviešu identitātes sastāvdaļa jau no laikiem, kad nācijai vēl nebija savas valsts. Pirmie vispārējie Dziesmu svētki notika 1873. gadā un kopš tā laika svētki regulāri pulcē dziedātājus un klausītājus no visas Latvijas. Pateicoties šiem svētkiem, latvieši ir izkopuši kora dziedāšanas tradīcijas un Latvijas kori regulāri gūst uzvaras starptautiskos koru konkursos.    Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki notiek reizi piecos gados, un 2018.gada vasarā tie risināsies jau 25. reizi. Līdz ar dziesmu svētkiem Rīgā notiks daudz dažādas aktivitātes – gan tautas amatu meistaru gadatirgi, gan amatieru teātru priekšnesumi, gan populārās mūzikas koncerti. Datumi: 30.06.18.-08.07.18. Vieta: Rīga Web: www.dziesmusvetki.lv http://www.liveriga.com

Visas ziņas