LDZ Cargo
Dzelzceļa uzziņas 80001181
31 Oktobris, 2017

Ziemassvētku egļu ceļš 2017

Festivāla ideja sakņojas intriģējošā leģendā par Rīgu kā vietu, kur 1510.gadā pilsētas tirgus laukumā pirmo reizi Eiropas vēsturē Melngalvju ordeņa pārstāvji izrotājuši Ziemassvētku egli.

Festivāls aizsākās 2010.gadā ar mērķi radīt Rīgas Ziemassvētku noformējumu, akcentējot radošas izpausmes pilsētvidē. Festivāla ideja sakņojas intriģējošā leģendā par Rīgu kā vietu, kur 1510.gadā pilsētas tirgus laukumā pirmo reizi Eiropas vēsturē Melngalvju ordeņa pārstāvji izrotājuši Ziemassvētku egli.

Vides objekti pārsteidz ar ideju oriģinalitāti, intriģējošu saturisko dimensiju  un realizēšanā pielietoto materiālu daudzveidību, sākot no gaismas instalācijām, līdz pat koka, stikla, ķieģeļu un siltuma izmantošanai.

Festivāla ekspozīcijā skatāmi izcilākie iepriekšējo gadu profesionālu mākslinieku, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu un radošo industriju pārstāvju darbi.

Vides objekti pilnā to krāšņumā skatāmi vakaros, reizē ar pilsētas apgaismojuma ieslēgšanos.

Visus festivāla objektus, sākot ar festivāla pirmo nedēļu, iespējams apskatīt, izmantojot īpaši sagatavotu Festivāla ceļvedi - karti, kura atrodama interneta vietnē www.eglufestivals.lv ar iespēju to lejuplādēt, kā arī drukātā veidā pieejama Rīgas Tūrisma informācijas centros.

Rīga    08.12.2017 - 14.01.2018

Ieeja par brīvu

https://www.liveriga.com/lv/4887-ziemassvetku-eglu-cels-2017